Z czego korzysta profesjonalny barman?

Po ośmiu godzinach w pracy, zapewne niemal każdy ma chęć na wieczornego drinka. Wiele z osób preferuje skosztować go w spokoju swojego domu, a niektórzy lubią przygotowany przez eksperta. Niemniej jednak żeby taki napój zaistniał należy kilku miesięcy ćwiczeń i prawidłowego sprzętu barmańskiego jak np. mikser barowy.

Zaczynając od najprostszych dodatków trzeba wymienić fachowy nóż, który pokroi prawie każdy owoc. Dodatkowo, właściwie każdy zasadniczy barman w swoim wyposażeniu będzie musiał uzbroić się w  specjalny kubek mikserski oraz shaker. Wszystko po to by składniki przyszłego drinka były dobrze zmieszane. Na wymierzenie poprawnych proporcji pozwolą miarki, jest to niezbędny element albowiem czasem można przesadzić z intensywnością części substancji.

Przydatnym sprzętem jest też mikser barowy. Aczkolwiek na wspomniany artykuł mogą pozwolić sobie osoby, myślące poważnie o zawodzie barmana. Urządzenia rodzaju mikser barowy najczęściej wytworzone są ze stali nierdzewnej. W ten sposób nie zużywają się i nie ulegają korozji. Znacząca jest także pojemność pojemników i stopnień obrotów silnika. Niezależnie jaki mikser barowy się nie znajdzie, jeżeli ma być dobry, musi swoje kosztować.

Pośród urządzeń barmańskich można by na koniec dodać różnego typu dekoracje do drinków, specjalne szklanki i łyżeczki do mieszania. Jednak najważniejszą w sztuce barmańskiej jest pasja i talent.