Wymagany osprzęt do maszyn dźwigownicowych.

Przewożenie elementów budowlanych o nietypowych formach może sprawiać kłopoty. Z tego powodu do ich transportu powinno się użytkować z fachowego osprzęt taki jak uchwyty do kręgów. Są one zrobione z bardzo bezpiecznych materiałów i są proste w użytkowaniu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju uchwyty, z tego powodu szybko i łatwo możemy wybrać ten, który przy danej wykonywanej pracy jest nam niezbędny. Mimo niewątpliwych plusów tego towaru, należy zawsze pamiętać o zachowaniu szczególnej rozwagi przy podnoszeniu elementów o dużych rozmiarach.

Do przenoszenia rozkruszonych materiałów takich jak muł czy kamienie trzeba zastosować wysokiej jakości sprzęt. Czerpaki oferowane w sprzedaży bazują na systemach hydraulicznych, mechanicznych lub będące kombinacją tych dwóch układów. Dzięki wykorzystaniu powłoki która jest oparta na czynniki zewnętrzne, taki sprzęt może być użytkowany przez wiele lat. Te najlepsze posiadają certyfikat CE, który zapewnia bezpieczeństwo wykorzystywania i wyjątkową solidność.

Innym typem cięgników są wciągniki oraz wciągarki. W sprzedaży są wciągniki silnikowe i ręczne, jedno hamulcowe i dwu hamulcowe. Chwytaki oraz wciągniki odznaczają się niewielkimi rozmiarami oraz zwartą budową. Wciągniki odnajdują zastosowanie w górnictwie i branży budowniczej, kapitalnie sprawdzają się w transporcie na małe odległości. Do cięgników należy zaliczyć także wciągarki.