Wyciskarki do soków a sokowirówki.

Wyciskarka do soków czy sokowirówki? Które urządzenie wybrać aby cieszyć się smakiem świeżego soku z owoców czy to warzyw. Wiele razy jest tak, że kupujemy dziecku soczek w plastikowej czy szklanej butelce aby dostarczyć potrzebnych witamin i minerałów. Sami również korzystamy z tak prostego i szybkiego rozwiązania jakim jest kupno gotowego soku. Jednak ilekroć włączymy jakiś program o zdrowym odżywaniu słyszymy – ten produkt bogaty jest nie w witaminy ale konserwanty, zaważająca ilość E! Tym samym może właśnie dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie wyciskarki do soków lub sokowirówki. Co jest lepsze, co bardziej wydajne i korzystniejsze?

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego sprzętu musimy zadać sobie podstawowe pytanie: czego oczekujemy od naszej wyciskarki czy sokowirówki?

Wyciskarki do soków są przede wszystkim bardziej wszechstronne niż sokowirówki. Poradzi sobie ona również z ziarnami i pestkami słonecznika, dyni, orzechami czy kawą. Trzeba również pamiętać, że sok z wyciskarki różni się konsystencją i klarownością od tych z sokowirówek. Wyciskarka pozwoli cieszyć się sokiem wyciśniętym z miąższem, natomiast z sokowirówek soczek będzie klarowny. Ponadto w tym urządzeniu nie mam możliwości przygotować soku z małych, drobnych owoców oraz warzyw liściastych tutaj przyda się wyciskarka.

Następnym argumentem za jednym z urządzeń jest ilość produktów jaką można przetworzyć i czas przygotowania. Dzięki sokowirówce czas skróci się do minimum i nasz ulubiony sok będzie z dużej ilości produktów. O wiele mniej soku uda nam się wycisnąć z wyciskarek, ale napój z nich będzie bardziej bogatszy w substancje odżywcze i czas przygotowania zdecydowanie się wydłuży. Tym samym wyciskarki są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, czyścioszkom się to spodoba.

To jak które urządzenie wybierzesz Ty? Nie ważne jakie wybierzesz, ważne abyś zdrowo się odżywiał i dostarczał sobie, jak i swojej rodzinie właściwych witamin, a nie przetworzone produkty z konserwantami.