Urządzenie do cięcia

sPrzy okazji wyboru adekwatnej machiny do cięcia i obróbki metali stajemy przed poważnym problemem – którą technologię wytypować? W obecnym świecie na rynku wszelka z nich obejmuje swoje przewagi i minusy i przeznaczona jest do cięcia wiadomego typu metalu i o odpowiedniej grubości.

Przed wyborem konkretnego rozwikłania, wypada wziąć pod obserwację grubość materiału, jaki jest cięty, która precyzja jest konieczna. Czy planujemy uciąć coś śpiesznie albo też z dokładną precyzją?Zazwyczaj szybkość i jakość nie idą w parze. Jeżeli spieszymy się, efekty naszej pracy są niezadowalające i musimy poświęcić temu dwa razy więcej czasu. Podczas spawania i cięcia wygląd powinien być na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek wiąże się ona z długotrwałą robotą. A co jeśli można połączyć szybkość i jakość i być zadowolonym w 100% ze swej pracy? Tego rodzaju gwarancję daje cięcie plazmą, jakie niesie mniejsze odkształcenia i w mniejszym stopniu naraża produkt na udar cieplny. Etap plazmowy tworzony przez przecinarki plazmowe ma wielką temperaturę, czyni skromniej żużla, który dodatkowo skromniej przywiera do towaru i jest łatwiej go usunąć. Jesteśmy w stanie go zlikwidować za rzeczą zwykłego młotka, nie potrzebujemy szlifowania albo dłutowania, co oznacza skrócenie czasu dodatkowych akcji.

Przecinanie plazmą to metoda, która znalazła własne zastosowanie w przemyśle w latach 50-tych XX wieku. Polega ono na wykorzystaniu łuku plazmowego pozwalającego na przecinanie wszystkich jednostek materiałów prowadzących prąd elektryczny. Progres nauki sprawił, że w pewnych warunkach cięcie plazmowe stało się konkurencyjne dla takich procesów jak np. przecinanie laserowe a nawet gazowe. Cięcie plazmą to ekonomiczna odmiana i dobra jakościowa dla artykułów ze stali konstrukcyjnej jak również metali kolorowych o grubości nie więcej niż 30mm. Charakteryzuje ją nieduża strefa zjawiska ciepłoty oraz minimalna ilość zgorzeliny, jaka tworzy się w trakcie procesu cięcia.