Przeczytaj jak wybrać dobre lekcje gry na gitarze i mieć dzięki nim szybkie efekty.

Potrzebne Ci lekcje gry na gitarze? W tym zwięzłym wpisie zaprezentuję Ci na co powinieneś zwracać uwagę wybierając nauczyciela czy ewentualnie kurs gitarowy (mogą to też być ostatnio modne lekcje gry gitarze online). Na stronie: lekcje gry na gitarze omawiam również inne kwestie nauki gry na gitarze, zapraszam!

Przejdźmy teraz do tych trzech ważnych elementów na które zawsze wybierając lekcje czy kurs powinieneś zwrócić uwagę, aby nie podjąć złej decyzji.

Co jest ważne, aby charakteryzowało dobrego nauczyciela?

Naturalnie pierwszym elementem są kompetencje gitarzysty nauczyciela. Nie chodzi mi o to, że ma to być wybitny i znany muzyk.

Powinieneś być pewien, że nie jest to jakiś samouk, który przed ludźmi grał w życiu dwa razy, a teraz chce sobie dorabiać udzielając lekcji.

Pamiętaj, że opanowanie złych nawyków jest później bolesne i czasochłonne do oduczania się. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć spokój i pewność, że nauczyciel wie o czym mówi.

Strzeż się lekcji za 20 czy nawet mniej złotych. Za taką kwotę, to możesz co najwyżej pójść do fryzjera.

Zapytaj siebie czy lubisz jego granie

Nie musisz być fanem swojego nauczyciela, ale powinieneś lubić bądź doceniać jego granie. To jest powiązane trochę z wyżej wymienionym punktem – jeśli nie podoba Ci się jak gra to może nie wychodzi mu to najlepiej.

Jestem świadomy, że może mieć inny styl grania niż Ty preferujesz. To nawet dobrze kiedy tak jest, bo da Ci trochę inne spojrzenie na muzykę i gitarę.

Nie mam na myśli tego, że musi być idealnym klonem Twojego wymarzonego, idealnego gitarzysty. Musi po prostu umieć dobrze zagrać – nawet jeśli nie jest to Twój styl to widać (słychać) czy ktoś potrafi grać czy nie.

Nie zmienia to faktu, że musi umieć grać gatunek muzyczny, który chcesz grać. Np. jeśli to jest gitarzysta metalowy, a Ty chcesz uczyć się grać jazz to zbyt wiele z tego nie wyjdzie.

Jak Ci się z nim współpracuje?

Lekcje gry na gitarze powinny być miłym, wyczekiwanym czasem. Jest to tylko możliwe, kiedy Twój nauczyciel jest sympatyczny.

Powinien wymagać od Ciebie wiele i motywować do ćwiczeń, ale jednocześnie powinien być dla Ciebie miły i łatwo się dogadywać.

W przeciwnym wypadku jest duże prawdopodobieństwo, że lekcje gry na gitarze zaczną Cię stresować i męczyć, co doprowadzi do niechęci do samej gry i ćwiczeń. A to przecież ostatnia rzecz jakiej chcemy!

Tak więc dodaj również ten punkt do Twojego testu na najlepszego nauczyciela czy kurs gitarowy. Ktoś może myśli, że nie ma co się tym przejmować, ale sam pomyśl, że od tego zależy w dużej mierze czy będziesz miał przyjemne skojarzenia z ćwiczeniem na gitarze czy niemiłe.

To tyle jeżeli chodzi o lekcje gry na gitarze. Jeśli mieszkasz w większym mieście to raczej bez problemu znajdziesz w okolicy nauczyciela. Jeśli w wiosce to istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz musiał dojeżdżać (albo nauczyciel).

Pamiętaj, aby nie wybierać w pośpiechu, bo wtedy rzadko kiedy dokonuje się właściwej decyzji.