Przeczytaj jak tanio kupić w sklepie muzycznym Riff

Masz w planach zakupy w sklepie sieci riff? Przeczytaj kilka uwag, które być może pomogą Ci oszczędzić kilka procent kwoty. Zawsze lepiej kupić to samo taniej niż drożej, prawda?

…ale czym w ogóle jest riff?

Riff to sieć sklepów muzycznych i sklep internetowy dostępny pod adresem riff.net.pl. Sklep jest bardzo dobrze wyposażony i mamy naprawdę duży wybór – zarówno w większości lokalnych salonów jak i przez internet.

Oczywiście jeśli masz taką możliwość to lepiej kupić w lokalnym riffie niż przez internet z powodu kosztów przesyłki – ale o tym więcej za chwilę.

Co zrobić, aby mniej płacić?

Polecam od razu zajrzeć do działu „promocje”. Jest tam wiele stron przedmiotów po okazyjnej cenie. Czasami możesz tam „upolować” naszą upragnioną gitarę lub wzmacniacz po rewelacyjnej cenie. Tak więc warto co jakiś czas przeglądać ten dział.

Naturalnie nie zawsze będą to najniższe ceny, dlatego warto zawsze porównywać kilka sklepów i wybrać najlepszą okazję.

Może raty?

Jest to ciekawa propozycja, która nie występuje w wielu sklepach. Każdy produkt można zakupić na raty, które na stronie są reklamowane jako 0%.

Przyznam, że osobiście nic tam nie kupowałem na raty, dlatego zanim się zdecydujesz to ściślej zapoznaj się z warunkami, ale myślę że dla niektórych może to być korzystna opcja.

Szkoły muzyczne, domy kultury itp.

Jeśli kupujesz w imieniu jakiejś instytucji np. szkoły muzycznej lub domu kultury to możesz liczyć na specjalne warunki. To na pewno nie dotyczy większości czytelników, ale postanowiłem to dodać, bo może akurat komuś ta informacja pomoże zaoszczędzić skromny budżet tych instytucji.

Przesyłka

Riff daje dobre warunki przesyłki, ponieważ zakupy powyżej 250 zł mają przesyłkę gratis. Ponieważ jest to sklep muzyczny to rzadko kiedy będziemy zamawiać poniżej 250 zł.

Tak więc, mamy okazję sporo zaoszczędzić na kosztach przesłania gitary czy wzmacniacza (a to nie są małe kwoty).

Promocje

Od czasu do czasu możesz trafić w salonie riff na okresowe wyprzedaże np. po świętach. w tym czasie na niektóre produkty zniżka wynosi nawet 80%.

Nie zapominaj jednak, aby nie dać się ponieść emocjom i kupować byle co tylko z powodu obniżki! Warto co jakiś czas sprawdzać, czy akurat nie ma miejsca taka wyprzedaż i zobaczyć czy nie obowiązuje ona na przedmiot, który już wcześniej zamierzaliśmy kupić.

Dzięki temu ustrzeżemy się przed emocjonalnym kupowaniem, które zazwyczaj nie prowadzi do niczego dobrego.

Podsumowując: riff to jedna z większych sieci sklepów muzycznych w Polsce i zastanawiając się nad kupnem, na pewno warto przejrzeć ich ofertę. Być może uda Ci się dzięki temu zakupić wymarzoną gitarę po atrakcyjnej cenie.