Prywatny poród coraz częściej wybierany przez przyszłe mamy

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Cenimy sobie komfort obsługi, brak kolejek, krótki czas oczekiwania na wizytę oraz miłą i przyjazną pacjentowi atmosferę. Wybieramy prywatne ubezpieczenia, pakiety medyczne w prywatnych klinikach, aby w pełni korzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie. Nie ma się więc czemu dziwić, że przyszłe mamy, które mają na uwadze troskę nie tylko o własną osobę, ale przede wszystkim zdrowie przyszłego maleństwa, wybierają opcję – prywatny poród.

 

Każda kobieta chce przecież rodzić w komfortowych warunkach, mieć najlepszą opiekę i sprawić, aby ten wyjątkowy moment, faktycznie taki był… Bardzo istotny jest więc wybór miejsca, w którym ma przyjść na świat nasze dziecko. Ważne jest także, aby decyzja ta została podjęta już nawet na początku ciąży, aby była przemyślana, by nie być zmuszonym do wybierania na szybko i w stresie.

Co daje nam prywatny poród?

  • W klinikach prywatnych do wyboru mamy zwykle poród z położną, lekarzem lub poród – nazwijmy to – prestige. Zagwarantowana są: opieka na oddziale położniczym już na kilka tygodni przed terminem, poród siłami natury bądź przez cesarskie cięcie, znieczulenie zewnątrzoponowe na życzenie pacjentki, kompleksowa opieka medyczna (zarówno dla mamy, jak i noworodka), konsultacje laktacyjne i pomoc położnej w opiece nad maleństwem, wizyty kontrolne u neonatologa, położnej i ginekologa (do tygodnia po porodzie), a nawet rehabilitacja w połogu.
  • Prywatny poród prowadzony jest zgodnie z najnowszymi światowymi trendami, w pozycji wybranej przez pacjentkę, która ma do dyspozycji różnorodne sprzęty wspomagające, jak: piłka porodowa, worek Sako i in.
  • Na życzenie pacjentki, w komfortowych warunkach można także odbyć poród rodzinny, w którym uczestniczą wybrane bliskie osoby rodzącej.
  • Prywatny poród to również gwarancja komfortowej pojedynczej sali z pełnym wyposażeniem, smacznymi posiłkami i zestawem kosmetyków renomowanych firm do pielęgnacji noworodka.
  • Doświadczony personel medyczny, który w każdej sytuacji służy pomocą, a także specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji to dodatkowe atuty, które są równie ważne dla każdej przyszłej mamy.

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety, dlatego oczekujemy w tym okresie zapewnienia nam przede wszystkim bezpieczeństwa, komfortu, intymności i najlepszej opieki medycznej. Prywatny poród w dobrej klinice z pewnością spełnia wszystkie te oczekiwania i sprawi, że poród będzie rzeczywiście wyjątkowy.