Potrzebny Ci stroik gitarowy online? Przeczytaj jak nastroić gitarę za jego pomocą!

Stroik gitarowy online łatwo znaleźć. Bardziej skomplikowane jest jednak nauczyć się grać na gitarze – a to przecież jest ostateczny rezultat. Dlatego w tym krótkim poście skupię się w większości na tej kwestii. Tzn. Podam Ci 3 podstawowe reguły, które sprawią że szybko zaczniesz znacznie lepiej grać.

Przed tym jak zrobię to dam odnośniki do stroików oraz jak z niego skorzystać, abyś był w stanie użyć stroik gitarowy online i na dobrze nastrojonej gitarze zacząć stosować wymienione niżej zasady i mieć szybkie rezultaty.

Jaki tuner wybrać – polecam ten:

Polecam skorzystać z tej strony: besttuneronline.com/pl/

Oczywiście, aby użyć ten czy jakikolwiek inny stroik online potrzebny będzie Ci mikrofon podłączony do komputera. Jeśli go masz, to po prostu grasz po kolei struny, a tuner pokaże Ci czy potrzebujesz podwyższyć dźwięk czy go obniżyć.

Myślę, że niezależnie który stroik gitarowy online wybierzesz, szybko nastroisz swoją gitarę i będziemy mogli przejść do ważniejszej części tego wpisu, czyli jakim sposobem szybko i znacząco poprawić swoją grę na gitarze.

Co zrobić, aby mieć szybciej efekty na gitarze?

Przedstawię Ci tutaj kilka metod efektywnych ćwiczeń, które sprawią że będziesz widzieć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Naturalnie nie wyeliminuje to potrzeby samodzielnych ćwiczeń (to chyba oczywiste), ale sprawi, że będą bardziej skuteczne.

Pierwszą zasadą jest izolacja ćwiczeń.

Mam tu na myśli ćwiczenie tylko jednego, konkretnego zagadnienia. Np. nie ćwiczysz tak sobie improwizacji, ale używanie jednego, wybranego zagadnienia np. danej skali itp.

Tak samo ćwicząc szybkość, musisz podzielić to na mniejsze elementy: ćwiczenie prawej ręki i lewej. Dodatkowo to też możemy podzielić na mniejsze elementy składowe: ćwiczenie grania na jednej strunie oraz ćwiczenie zmieniania strun.

Dzięki temu, że skupimy się i skoncentrujemy na tylko jednym elemencie w danym czasie to rezultaty będą szybko widoczne i będziesz zachęcony do dalszych ćwiczeń.

Tak więc od dzisiaj pamiętaj o tym, aby zawsze móc dokładnie określić co ćwiczysz. Jeżeli nie możesz to znaczy, że ćwiczysz zbyt ogólnie i nie da to oczekiwanych efektów.

Większa uniwersalność muzyczna

To kolejny ważny, choć często pomijany element.

Powinieneś umieć grać przynajmniej na podstawowych poziomie większość stylów muzycznych.

Nie mam na mysli tego, że musisz być genialny gitarzystą bluesowym, kiedy kręci Cię np. metal. Ale mimo wszystko powinieneś umieć zagrać przyzwoicie bluesowy kawałek. tym sposobem nabierzesz szerszego spojrzenia na muzykę i granie, co poszerzy Twoje metalowe granie itp.

Ostatnia zasada to czerpanie radości z grania! Bez tego szybko się zniechęcisz i przestaniesz ćwiczyć. Pamiętaj – grasz dla przyjemności.

To by było tyle jeśli chodzi o stroik gitarowy online i zasady efektywnych ćwiczeń. Mam nadzieję, że nastroisz teraz gitarę i zastosujesz te 3 zasady, a rezultaty się pojawią!