Pakowanie drogocennych przedmiotów

Wielu z nas zastanawia się, jak zabezpieczyć drogocenny przedmiot w podróży bądź transporcie. Często używamy kartonów, papieru, zapominając o tym, że istnieją dużo lepsze rozwiązania. Weźmy sobie za przykład aparat fotograficzny, który mamy wysłać do cioci z Ameryki. Nie zabezpieczymy go ani papierem, ani kartonem. Natomiast Flo pak idealnie poradzi sobie w takiej sytuacji. Jest to bardzo lekki wypełniacz do pudeł w kształcie „ósemki”. Wypełniacz wykonany jest z ekstrudowanego polistyrenu, dzięki czemu jest elastyczny, ale mało sprężysty. Flo pak jest przyjazdy dla środowiska, nie zanieczyszcza go, ani nie koliduje ze zdrowiem człowieka.

Dzięki nowoczesnej formule nie kruszy się oraz nie powoduje zarysowań na pakowanym towarze. Wracając do naszego przykładu, aparat fotograficzny bez żadnych usterek powinien trafić do odbiorcy. Jest to bardzo ważne, kiedy przedmiot jest dla nas drogocenny. Używany jest Flo pak również do zabezpieczenia między innymi szkła, porcelany, elementów elektronicznych, małego sprzętu RTV, GPS-ów oraz telefonów. Wypełniacz sprawia, że neutralizowane są wszelkiego rodzaju gwałtowne ruchy, które mogłyby zaszkodzić konstrukcji towaru. Wypełniacz sprzedawany jest w dwóch rodzajach, jako pełne ósemki oraz puste. Wadą tego rodzaju wypełniacza jest jego wyższa od innych cena, a w aktualnym świecie pieniądze są bardzo ważne.

flo pak
flo pak

Z reguły prywatni inwestorzy decydują się na zakup Flo paku, zaś przedsiębiorstwa decydują się na tańsze rozwiązania. Kolejną wadą jest możliwość rozsypywania po magazynie podczas procesu pakowania, co bez dwóch zdań stanowi utrudnienie dla efektywnej pracy. Wypadek w czasie rozsypywania Flo paku zabiera nam mnóstwo czasu, a zarazem dodaje nowych obowiązków. Również problem z utylizacją u odbiorcy stanowi poważny problem. Flo pak sprzedawany jest w kartonach lub 500 litrowych workach, jak widać są to spore ilości materiału. Worki są w dwóch kolorach czarny dla ósemek pustych oraz czerwony dla ósemek pełnych. Dzięki różnym kolorom opakowań bez problemu można różnić zakupywany produkt oraz uniknąć pomyłki w magazynie.

Oby dwa rodzaje używane są do innych przedmiotów, które charakteryzują się inną wagą i kruchością. Nie trudno stwierdzić, że pełne ósemki nie tylko są droższe, ale skuteczne przy naprawdę kruchych i drogocennych przedmiotach. Puste w środku ósemki są tańsze i częściej używane w przemyśle oraz transporcie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *