Niezbędny sprzęt na stołówce

dCiepłe potrawy na różnego gatunku bankietach, przyjęciach, weselach są nadzwyczaj ważne, ponieważ nikt nie reflektuje jeść zimnych potraw w okresie dobrej zabawy. Najlepszym rozwikłaniem w lokalach gastronomicznych okażą się podgrzewacze.

Aby zachowywać odpowiednią ciepłotę potrawy w czasie przyjęcia, spotkania biznesowego wymaganym wyposażeniem robi się podgrzewacz do potraw. W ogromnych zakładach grupowego żywienia, jak stołówka wykorzystywane są również bemary. Jednakże gdy liczy się smak i wygląd dania, niezbędną sprawą stają się podgrzewacze, jakich zasada działania podobna jest do bemarów.

Podgrzewacz do potraw służy do podtrzymania stałej temperatury jednakowo dań stałych, jak i płynnych – różnić się potrafią one kształtem i obudową. Posiadają one efektywny wygląd, więc nadają się do używania w knajpach i na bankietach. Główną funkcją podgrzewaczy jest zachowanie stałej temperatury potrawy przez długi okres czasu, dzięki czemu na dłużej zatrzymuje swoje walory smakowe, zapachowe i wygląd, ułatwiając podawanie obszernych liczebności dań w krótkim okresie. Podgrzewacz składa się z: kociołka, w jakim znajduje się dana potrawa, a on sam zanurzony jest w pojemniku z wodą, dzięki czemu ciepło uzupełniane jest równomiernie, zapobiega to przypalaniu potrawy, za to maksymalna temperatura nie przekracza 100ºC. Często temperatura wynosi 90ºC ze względu na stabilność pracy. Woda w podgrzewaczu winna być czysta a także powinniśmy co jakiś czas oceniać jej poziom. Podgrzewacze bez wody spotyka się stosunkowo rzadko. Takiego rodzaju urządzenia wykazują grzałki elektryczne, które ze względu na ochronę rozmieszczane są poza łaźnią wodną. Za podtrzymanie odpowiedniej temperatury, odpowiedzialny jest termostat, jaki jesteśmy w stanie ustawiać płynnie lub stopniowo. Izolacja i warstwa powietrza zapewniają mniejsze zużycie energii.

W wypadku dań płynnych nie mające w sobie części stałych, niezbyt gęstych, podgrzewacze wyposażone są w kraniki, którymi jesteśmy w stanie serwować potrawę. Natomiast w wypadku przykładowo bigosu serwujemy tą samą drogą co napełniamy. Pokrywa kociołka zawiera wycięcie, jakie serwuje szczelne zamknięcie bez konieczności wyciągania łyżki wazowej. Istnieje możliwość podgrzewania dań za pomocą lamp grzejnych. Emitowane promieniowanie podgrzewa posiłek. Ciepłe potrawy na przyjęciach to dzisiaj codzienne życie. Ten sposób żywienia jest nieodłącznym elementem funkcjonowania lokali gastronomicznych.