Na czym polega peeling mechaniczny?

zPeeling mechaniczny innymi słowy mikrodermabrazja to 1 z przeważnie wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Jakież osoby muszą skusić się na ten zabieg oraz jaką metodę wybierać – diamentową czy też kordunową?

Osoby, jakież chcą uporać się z trądzikiem, zaskórniakami, przebarwieniami, wadami, niedoborem kolagenu, oznakami zmęczenia, płytkimi zmarszczkami – musi zdecydować się na owego typu peeling. Na mikrodermabrazję mogą zdecydować się też osoby, które nie mają kłopotów ze skórą, za to chcą pobudzić krążenie, odświeżyć skórę twarzy. Jest to również metoda walki z rozstępami a także cellulitem.

Zabieg do niedawna pełniony był jeno przez lekarzy dermatologów w zamiarach leczniczych, zaś aktualnie masowo wykonywany jest także w gabinetach kosmetycznych jako zabieg upiększający. Mikrodermabrazja potrafi trwać od 40 minut do godz., w zależności od typu skóry i zalecanej głębokości złuszczenia. Przed zabiegiem kosmetyczka zmyje makijaż z buzi oraz zdezynfekuje skórę. W trakcie zabiegu przykłada do buzi specjalną głowicę ścierającą naskórek, jaka przesuwana jest po całkowitej złuszczanej powierzchni skóry. Efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające diamentu czy też kryształków korundu a także zasysanie skóry poprzez pompę próżniową. Na samym zaczątku zabiegu można odczuwać zassanie, a później masowanie a także lekkie ścieranie skóry. Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym oraz polega na powolnym, kontrolowanym ścieraniu powierzchni skóry, aż do momentu uzyskania pożądanego rezultatu. Współcześnie na rynku osiągalne są dwie wersje owego zabiegu – diamentowa i korundowa. Do mikrodermabrazji korundowej wykorzystuje się kryształków korundu czyli tlenku glinu. Diamentowa natomiast wykorzystuje frezy pokryte drobnymi diamentami. Wykorzystywanie danego frezu w następnym zabiegu jest dozwolone wówczas, gdy pozostał on odpowiednio zdezynfekowany a także umyty. Sama dezynfekcja nie wystarczy. Unieszkodliwi ona ewentualnie drobnoustroje, jednak nie wyczyści frezów z komórek naskórka. Ażeby kompletnie wyczyścić frezy, a nie dopuścić do ich uszkodzenia podczas mycia musimy użyć myjki ultradźwiękowej. Myjka ultradźwiękowa jest to urządzenie, jakież bardzo dobrze sprawdza się w myciu powierzchni o skomplikowanych, porowatych kształtach.

Generator ultradźwięków tworząc fale o wysokich częstotliwościach, powoduje zjawisko kawitacji – polega na tym, iż cząsteczki cieczy zdobywają niebywale dużą energię a także rozpędzone odrywają wszelkie zabrudzenia od podłoża. Całkowity proces przebiega zaledwie w ciągu paru sekund, cechuje się ogromną skutecznością, przy jednoczesnym wyeliminowaniu możliwości powstawania uszkodzeń mechanicznych, często pojawiających się w trakcie normalnego czyszczenia.