Modele, czyli zabawki zarówno dla dzieci i dorosłych.

Chociaż mówi się, że zabawki przeznaczone są dla kilkulatków i do tego uczniów szkoły podstawowej, to mimo tego w sklepach znajdzie się sporo zabawek również dla trochę starszych dzieciaków i nastolatków, z jakich zdecydowanie będą się cieszyć i nie będą mieć za złe tego prezentu. Bywa że i całkowicie dojrzali mężczyźni sprawiają sobie tego typu gadżety i poświęcają czas zabawie. Jednym z przykładów są modele rc, które inaczej nazywane są pojazdami ze zdalnym sterowaniem. Niejeden dorosły skrycie myśli o tym, żeby móc pobawić się tego typu samochodem lub samolotem.

Modelarstwo i stawianie swoich budowli z klocków jest niezwykle popularną zabawą pośród nieco starszych dzieciaków. A kiedy jeszcze model, który powstał po zbudowaniu, może się przemieszczać, wówczas radość jest ogromna. Takie zdalnie sterowane pojazdy to jedne z chętniej kupowanych zabawek chłopięcych, mimo że bywa też, że i dziewczynki bawią się nimi chętniej niż misiami. Taka zabawa pełna jest dynamizmu, może wziąć w tym udział rodzeństwo, rówieśnicy czy rodzice, a oprócz tego może okazać się dobrym uzupełnieniem innych zabaw.

Niejeden chłopiec pytany o to, kim chce zostać w przyszłości, bez wątpienia odpowie, że pilotem. Samoloty bardzo dobrze rozbudzają wyobraźnię dzieci. Wykorzystując ten fakt, jest możliwe nauczyć ich pierwszych praw fizycznych. Skuteczne są w tym modele samolotów, które znajdziemy w sklepach dziecięcych lub z modelami. Są to często zabawki do samodzielnego składania, więc satysfakcja po tym, gdy uda się uruchomić ten samolocik, jest wielka. Często jest tak, że pierwszy model staje się zaczątkiem całej kolekcji.