Kiedy używać słodkich zapachów?

zCzekolada, maliny, guma balonowa, wata cukrowa – taka wyliczanka może przywodzić na pamięć słodką ucztę, choć może również chodzić o nowatorskie, słodkie zapachy damskich perfum. Coraz to częściej odszukamy podobne „słodkości” na regałach drogerii.

Owocowe oraz słodkie nuty perfum są wabikiem na liczną część tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Kompozycje zawierające zapachy w mniejszej skali i bardziej przypominające popularne przysmaki, kuszą apetycznym aromatem bez względu od płci. Podłożem owej popularności perfum o słodkich nutach potrafi być dużo przyczyn, lecz z pewnością do najistotniejszych należy fakt, iż odnoszą się one do wspomnień z dzieciństwa. Pozytywnych doznań spożywania słodyczy ulegamy właściwie w każdym wieku. Z chęcią do nich wracamy, bowiem przysmaki najsilniej kojarzą nam się z dzieciństwem jak i wczesną młodością, a więc beztroskim i błogim czasem. Brak odpowiedzialności i ciągła zabawa to najmilej przytoczone cechy młodego wieku, jakież w dorosłym egzystowaniu są ulubioną odskocznią od dnia pracy.

Wszelakie zapachy, w których jesteśmy w stanie odnaleźć nuty słodkości kojarzą się z apetycznymi smakołykami. Trzeba podkreślić fakt, że są to perfumy dość ciężkie, mocne oraz wyraziste. Jednak jak oprzeć się takim zapachom, jak: wata cukrowa, czekolada, wiśnia bądź truskawki? Intensywne aromaty bardzo długo są wyczuwalne i trzymają się na naszym ciele do paru godz. Słodkie perfumy to bardzo duże grono zapachów, które musimy naprawdę lubić. Wiele pań a także panów podchodzi do wyboru perfum poprzez zmysły. Słodkie perfumy przypominają pyszne jedzenie, pobudzają a także funkcjonują jak afrodyzjaki.

Kompozycje zapachowe o cukierkowych nutach w dużej mierze poprawiają nastrój i ciężko się im oprzeć. Perfumy z grupy słodkich najlepiej stosować w porze zimowej. W lecie pod wpływem wysokiej temperatury naszego ciała potrafią stać się one przytłaczające a także mdlące. Stwarzają uczucie lepkich aromatów, które niektórych zdołają przyprawić o zawrót głowy. Dużo słodkich kompozycji zapachowych ma premierę zimą. To otóż to wówczas cenimy nuty kakao, wanilii, słodkiej waty cukrowej a także czekolady. Jest to zapewne związane z czarodziejską mocą poprawiania humoru a także wprawiania w błogi nastrój, którego trzeba nam w czasie takowej pory roku.