Jakie cechy powinien mieć zegarek?

zPozornie zegarek potrafi być zaledwie dodatkiem zupełnie niepotrzebnym, zwłaszcza jeżeli czas można sprawdzić na wyświetlaczu telefonu komórkowego. Nic dużo bardziej mylnego! W różnych dziedzinach naszego żywota, też w tematyce zegarków, dostrzegamy nostalgiczny powrót do klasyki a oprócz tego przeszłości. Coraz więcej ludzi pragnie pochwalić się danym zegarkiem, jaki jest wyznacznikiem prestiżu plus bogactwa.

Podobno właściwie każdy powinien mieć w swoim posiadaniu przynajmniej 3 zegarki – na co dzień, sportowy oraz wieczorowy. Oczywiście jest to duże uproszczenie, jednak nie bez racji. Minimum stanowią dwa, tzn wyjściowy a także elegancki, a drugi sportowy oraz trudniejszy do zużycia. Naturalnie posiadanie tylko jednego zegarka na co dzień nie jest zakazane, jednakże warto mieć w zapasie taki, jaki podoła wyższym wymaganiom niżeli praca albo spacer. Gdy pragniemy wybrać konkretny dla siebie zegarek, to najistotniejszą sprawą jest jego mechanizm. Zegarek kwarcowy, a więc na baterię, relatywnie są niebywale dokładne, z reguły odporne na wstrząsy oraz upadki, bezobsługowe. Nie wymagają jakiejś szczególnej dbałości o nie, wystarczy jedynie pamiętać o wymianie baterii co jakiś czas. Zegarek mechaniczny – wymusza dziennego nakręcenia oraz przeglądów co parę lat. Są niezbyt dokładne, nadzwyczaj delikatne i co najistotniejsze – strasznie skomplikowane. Przeważnie spotykanym gatunkiem zegarka mechanicznego jest zegarek automatyczny. Same się nakręcają pod wpływem ruchów, w czasie noszenia ich na ręce.

. Dość ciekawą sprawą jest też konstrukcja reszty zegarka. Obudowa musi być złożona z odpowiedniego jakościowo materiału, najświetniej stali nierdzewnej. Szkiełko także ma sens – mineralne prędko zarysować, lecz trudniej stłuc, szafirowe ciężko zarysować, jednak tłucze się o wieje łatwiej. Warto także zastanowić się, czy wartościowszy będzie dla nas pasek skórzany, silikonowy bądź z bransoletą. Najpopularniejsze są skórzane paski, ładnie się prezentują, jednakże są mało odporne na wodę. Gumowe posiadają stanowczo sportowy styl, natomiast bransolety dobrze sprawdzają się w upały i trudno je zniszczyć.