Jaką odzież wybrać na motocykl?

Do przemieszczenia się motocyklem nie wystarczy nałożyć dowolnej pary obuwia. Najbardziej polecane są tak zwane buty held, jakie dobrze zabezpieczają stopę i kostki, są wygodne oraz odporne na niszczenie, których mogłyby doznać inne typu obuwia podczas korzystania z motocykla. Ich kupno jest właściwym pomysłem i dla osób, które na swój pojazd wsiadają codziennie, jak też nieco rzadziej. Ponadto buty tego typu przetrwają długi okres czasu dzięki wytrzymałemu materiałowi oraz dokładnemu wykończeniu.

Osoby, podróżujące motocyklami, dobrze wiedzą jak dużo znaczenia ma właściwy rodzaj ubrania na motocykl. Np. kurtki held – jest to specjalny typ kurtki, która odpowiednio chroni przed zimnem czy też powiewem powietrza w trakcie jazdy, ale także jest w pewien sposób warstwą ochronną w trakcie upadków. Niejeden motocyklista któremu przytrafił się upadek z motocykla, takim kurtkom może zawdzięczać to, że nie posiada ran bądź otarć na skórze.

Podobnie ważne jak kask czy odpowiednia kurtka, dla motocyklisty są rękawice. Takie na przykład rękawice motocyklowe okazują się przydatne, gdy powietrze na dworze zaczyna być chłodniejsze, lecz ciągle jeszcze trwa sezon motocyklowy. Ponadto zakładanie rękawic docenia się zwykle wówczas, kiedy zdarzają się różne wypadki – najczęściej rękawice z odpowiedniego materiału potrafią ochronić skórę dłoni przed otarciami i ranami.