Hale żelbetowe – sprawdzona technologia, wytrzymałość i wysoka jakość

Żelbet mimo tego, że zadebiutował już w XIX wieku, to do dziś pozostaje jednym z najważniejszych materiałów budowlanych. Można powiedzieć nawet, że na nowo się odradza, po raz kolejny zostaje odkryty i doceniony za swoje właściwości konstrukcyjne i użytkowe.

Żelbet to bardzo trwały materiał, który daje jeszcze lepsze możliwości, niż beton. Nic więc dziwnego w tym, że wykorzystywany jest głównie do budowy obiektów, które mają mieć długi okres eksploatacji, są wielokondygnacyjne bądź mają być przeznaczone do użytku publicznego.

Między innymi do tego typu obiektów możemy zaliczyć handlowe hale żelbetowe.

Współczesne wymagania rynkowe zmusiły przemysł budowlany do tworzenia nowych obiektów, które będą miały duże powierzchnie, będą atrakcyjne cenowo (zarówno w budowie, jak i w późniejszej eksploatacji), a także będą mogły być oddane do użytku w krótkim czasie.

Do takich obiektów możemy zaliczyć hale żelbetowe, które zajmują kluczowe miejsce we współczesnej gospodarce. Pełnią rolę magazynów, są siedzibami wielu dużych firm, prowadzona jest w nich produkcja…

wyróżniać się ciekawą architekturą. Idealnym materiałem, który spełnia te wytyczne jest właśnie żelbet, dlatego też jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Hale żelbetowe – zalety ich konstrukcji

  • Są to konstrukcje bardzo trwałe, odporne na rozmaite uszkodzenia o charakterze mechanicznym.
  • Posiadają naturalną odporność ogniową, dzięki czemu są bezpieczne. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się materiały łatwopalne i istnieje podwyższone ryzyko pożaru.
  • Są stosunkowo łatwe i szybkie w montażu.
  • Oferują dużą swobodę architektoniczną i elastyczność w projektowaniu.
  • Charakteryzują się stosunkowo niskim kosztem budowy, jak również późniejszej eksploatacji.

Hale żelbetowe są konstrukcjami dość młodymi na rynku budowlanym, mimo tego, że wznoszone są z materiału, który zaistniał w przemyśle jeszcze w XIX w. W swojej roli sprawdzają się idealnie, dlatego należą do obiektów tak popularnych.