Dowiedz się jak grać gitarze!

Jak grać na gitarze – to pytanie często da się usłyszeć. W tym zwięzłym wpisie postaram się przekazać Ci na nie odpowiedź. Naturalnie nie da się na wszystko odpowiedzieć w jednym zwięzłym poście, ale zaprezentuję Ci kilka kluczowych metod efektywnego grania i ćwiczenia na gitarze, abyś wiedział w jaki sposób ćwiczyć i jak grać na gitarze, aby były rezultaty.

Pierwsza zasada

Izolacja ćwiczeń to zasadniczy i bardzo często pomijany w materiałach pt. „Jak grać na gitarze” element. Co mam na myśli przez izolację?

Chodzi o to, abyś ćwiczył, bądź ćwiczyła zawsze jeden dany, wyizolowany element. Tzn. Nie ćwicz grania jakiejś piosenki, ale np. osobno akordy do niej, lub precyzyjne zmienianie ich lub prędkość zmieniania ich.

Jak zauważasz, każde zagadnienie można podzielić na części składowe i skupić się na nich oddzielnie. {Wtedy uzyskasz największą efektywność ćwiczeń i zobaczysz szybkie efekty.

Nie będziesz ciągle wracać do pytania jak grać na gitarze, bo rezultaty potwierdzą, że robisz to skutecznie.

Jak więc zastosować tę izolację w praktyce? Spróbuj podzielić to, co ćwiczysz na najmniejsze części składowe, a w kolejnym kroku dobrać osobne ćwiczenie do każdego z nich. Tylko wtedy osiągniesz maksymalną efektywność.

Załóżmy, że będzie to granie piosenki.

Po pierwsze powinieneś umieć zagrać osobno każdy z akordów. Żadna struna nie powinna być przytłumiona czy brzęcząca. Dopiero wtedy możesz zacząć próbować je ze sobą połączyć.

Kiedy zaczynasz je łączyć to skup się w pierwszej kolejności na precyzji i dokładności. Ćwicz zmienianie między sobą kolejnych akordów, ale w wolnym tempie i koncentrując się na tym, aby wszystko czysto i dokładnie brzmiało.

Kiedy już to Ci wychodzi to dopiero teraz koncentrujesz się na szybkości.

Mam nadzieję, że zauważasz tutaj zastosowanie tego podejścia i jego wyższość. Tym sposobem szybko nauczysz się jak grać na gitarze, aby mieć zauważalne rezultaty z dnia na dzień.

Ok, rozpisałem się, a trzeba przejść do kolejnych elementów.

Druga zasada

To kolejny ważny element odpowiedzi na pytanie „Jak grać na gitarze”.

Lepiej jest ćwiczyć 30 minut każdego dnia niż 3 godziny raz na tydzień. Ręce to mięśnie, a mięśnie wymagają regularnych ćwiczeń, aby się przyzwyczaić.

dlatego też ważna jest systematyczność. Koniecznie pilnuj tego, dlatego, że od tego zależy Twoja efektywność w graniu!

Trzecia zasada

Ostatni element na którym chcę się skupić to uniwersalność. Powinieneś, bądź powinnaś umieć zagrać w każdym stylu. Oczywiście nie każdy Ci będzie świetnie wychodził, ale warto znać przynajmniej podstawy każdego z nich.

To poszerzy Twoje spojrzenie na muzykę i urozmaici podejście do grania.

To wszystko jeśli chodzi o moją krótką odpowiedź na pytanie jak grać na gitarze. Zastosuj to w praktyce, a zobaczysz znaczące i szybkie efekty.