Darmowe banki internetowe

Bank prześcigają się w tym aby ich oferta przyciągnęła jak największa ilość klientów. Również samych banków przebywa, co raz słyszy o nowej placówce lub oddziale bank zagranicznego . Dla nas klientów jest to na ręką, bo czym większa konkurencja tym niższe ceny. Dziś już nikogo nie dziwi całkowicie darmowe konto bankowe. Ostatnio nawet banki oferują klientom pieniądze aby ten otworzył rachunek właśnie u nich. Popularne też stał się zwrot części kosztów dokonywanych za zakupy kartą.

Jeszcze do niedawna darmowe konto było rzadkością, oferował je nie wiele banków, tak samo jak konto internetowe. Teraz każdy bank ma w swojej ofercie konto internetowe. Niestety konto kontem, a za kartę płatniczą większość banków każe sobie płacić, lub stawia jakieś warunki jak miesięczne wydatki na określoną sumę. Darmowe konto wraz z darmową kartę debetową, bez żadnych gwiazdek oferuje niewiele banków, ale jest nim np. Alior Bank i Inteligo. Ten drugi za otwarcie konta jest wstanie nawet zapłacić.

Jednak nawet w całkowicie darmowymi kontami, trze uważać, gdyż oferta taka może mieć ograniczony okres, po którym będziemy musieli płacić za prowadzenie rachunku i za kartę płatniczą. Kilka lat temu mBank słynął z darmowego konat i karty płatniczej, ale nawet on w końcu wprowadził opłatę za kartę. Zatem wybierając konto bankowe, trzeba zapoznać się z regulaminem oferty, i sprawdzić co się kryje pod gwiazdkami.