Co warto wiedzieć przed budową?

Błędy na budowie? Każda osoba czy też rodzina biorąca się za budowę własnego domu chce ich uniknać i nawet nie chce o nich słyszeć. Jak wygląda prawda? Co warto wiedzieć i na jakie pytania najpierw należy sobie odpowiedzieć?

Początek

DomZacznijmy od początku. Otóż podstawowe pytanie to czemu chcemy budować samodzielnie dom a nie np. kupić gotowy albo kupić od developera już taki wykonany „pod klucz”? Część z nas lubi bawić się w zadania dla profesjonalistów – a takie to niewątpliwie jest. Przecież musimy dokładnie wszystko załatwić: pozwolenie, ekipę budowlaną, kierownika budowy, materiały budowlane. Część z nas może powiedzieć, że skoro ma już pozwolenie to jakoś to pójdzie. Oczywiście prawda jest taka, że budowa samodzielnie domu jest tańsza. Za 1m kwadratowy statycznie w Polsce płaci się około 2-3tys. złotych. Oczywiście można spróbować budować niższym kosztem jednak może się to odbić (na pewno się odbije) na jakości materiałów.

Jaki projekt wybrać?

. Projekt domu to rzecz, która powinna być szczegółowo, dokładnie i profesjonalnie rozrysowana i scharakteryzowana. Decydując się na tani projekt domu często jest tak, że trafimy np. na studenta architektury ostatniego roku a później okaże się, że podczas budowy nie ma dokładnie określonego jakie materiały i rzeczy mamy wykorzystać w konkretnej pracy. Oczywiście i odpowiedzialność wtedy spada na inwestora czyli na nas. W razie późniejszych problemów czy też np. wilgoci itp. sami będziemy sobie winni. Odnośnie projektów domów i informacji związanych z budową jeśli nie chcemy trafić na przykrą niespodziankę polecić można stronę: http://muratordom.pl gdzie znajdzie się wszystkie informacje z zakresu budownictwa i remontu.