Chcesz sprawnie nauczyć się grać na gitarze? Sam magazyn gitarzysta nie wystarczy!

Magazyn gitarzysta to dobre źródło gitarowej wiedzy, ale w tym poście skupię się na tym, co Ty masz możliwość zrobić, aby w krótkim czasie nauczyć się bądź poprawić swoją grę na gitarze.

Zamieszczę tutaj kilka ogólnych zasad, które mogą nawet kilkukrotnie przyspieszyć Twoją naukę.

Skupmy się na zasadach, a nie tylko samych ćwiczeniach

Jeśli otworzysz magazyn gitarzysta to znajdziesz wiele dobrych i cennych lekcji na różne tematy. Z tego powodu nie będę w tym artykule omawiał konkretnych ćwiczeń, ale ogólne zasady, które decydują czy Twoje ćwiczenie (dowolnego ćwiczenia) przynosi rezultaty czy też nie.

Tak więc póki co niech magazyn gitarzysta pozostanie zamknięty i wrócisz do niego po przeglądnięciu tego krótkiego wpisu.

Zasada numer 1 – skupienie

Co mam na myśli pisząc izolacja w aspekcie gry na gitarze i ćwiczeń? Mam na myśli to, że każde ćwiczenie powinno skupiać sie tylko i wyłącznie na jednym aspekcie, który chcesz wyćwiczyć.

Dzięki temu będziesz mógł się na nim dobrze skupić, a rezultaty będą w krótkim czasie zauważalne co da Ci jeszcze większą motywację do ćwiczeń.

Jak to zastosować w praktyce? Zamiast iść ćwiczyć „szybkość”, podziel ją na części pierwsze. Oczywisty podział to na prawą i lewą rękę. Ale to nie koniec. Lewą możemy podzielić na granie na jednej strunie i zmienianie między strunami. Prawą także na kostkowanie tylko jednej struny i zmienianie strun.

Teraz ćwiczysz każdy z tych elementów osobno. W ten sposób będziesz mógł skoncentrować się konkretnie na pojedynczym elemencie, wyłapać błędy i szybko poprawić technikę.

Dopiero wtedy bierz się za ćwiczenia, które oferuje magazyn gitarzysta, a będzie Ci szło znacznie łatwiej.

Zasada numer 2 – regularność

To niby każdy wie, ale nie każdy praktykuje. Musisz być systematyczny. Zryw na 5 godzin raz w tygodniu da Ci dużo mniej niż codziennie po pół godziny.

Staraj się za wszelką cenę codziennie zagospodarować przynajmniej chwilkę na ćwiczenia, a zobaczysz w krótkim czasie rezultaty.

Magazyn gitarzysta jest wydawany co miesiąc i jeśli jest to jedyny czas kiedy ćwiczysz to masz problem!

Zasada numer 3 – zabawa

Ostatni punkt, którym chcę się podzielić to frajda, czyli przyjemność z gry. Jeśli granie nie daje Ci radości to szanse na rozwój są bardzo małe.

Wiem, że czasem trzeba coś ćwiczyć bardzo długo i nuży się. Jednak kiedy widzimy tego cel i ten cel nas „kręci” to będziemy chcieli ćwiczyć, aby go osiągnać.

Jest to prosta zasada osiągania celów i motywowania się, lecz nie każdy gitarzysta ją stosuje.

Do tego dobrze nadaje się również magazyn gitarzysta, ponieważ czytając go automatycznie „nakręcasz” się na granie i od razu masz ochotę ćwiczyć.

To by było na tyle jeśli chodzi o zasady efektywnego ćwiczenia. Teraz możesz wrócić i dalej czytać magazyn gitarzysta.