Antyperspiranty bez aluminium| Dove vs Nivea Opinia

Postanowiłem podzielić się opinią odnośnie dwóch antyperspirantów bez aluminium, których to używałem. Dlaczego w ogóle bez aluminium? Temat stał się modny kilka lat temu, ponieważ owe aluminium na ponoć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, wszakże to właśnie związki aluminium( Al=Glin)) przyczyniają się do bakteriobójczych właściwości antyperspirantów. Oczywiście jak bardzo jest to szkodliwe, i w jakim stopniu to antyperspiranty odpowiadają za jakieś schorzenia, tego nie jestem w stanie tu powiedzieć. Ale nie to jest tu tematem. Chodzi o konkretny kosmetyk i to jak się on sprawuje.

Najpierw używałem Dove Men+Care Clean Comfort w sprayu 0% aluminium i alkoholu. Po pierwsze sam zapach…przesadnie słodki i ciepły, wręcz nie pasujący do zapachu męskiego, ale to mniej istotne bo są inne zapachy i jest to kwestia gustu. Po drugie i najważniejsze, antyperspirant Dove nie spełniał swej podstawowej roli, czyli nie chronił przed przykrym zapachem! Już po kilku godzinach było czuć, że nie działa jak powinien działać antyperspirant. Można by rzec, że równie dobrze mógłbym użyć zwykłego dezodorantu, który maskuje nie przyjemny zapach ale przez krótki okres. Przypomnę skąd się bierze nieprzyjemny zapach. Mianowicie bakterie na naszym ciele rozkładają pot co powoduje brzydki zapach. Zatem antyperspirant musi działać antybakteryjnie, jednakże z Dove pod tym względem musi być coś nie tak. Zmartwiłem się tym, bo pomyślałem, tak się dzieje właśnie przez brak aluminium i że jest to koszt tego, że

Jednakże postanowiłem wypróbować inny antyperspirant tego typu, a był nim Nie Men Fresh Ocean 0% Soli aluminium. Pomijając fakt, że pachnie znacznie lepiej to przede wszystkim działa! Działa jak normalny antyperspirant, bez problemowo „wytrzymując” cały dzień. Dodatkowa kwestia to, sposób rozpylania. Dove pryskał z dużą siłą i zostawała chmura pyłu, którą chcąc nie chcąc musiałem wdychać. Z Nivea nie ma tego problemu, jest mniejsze ciśnienie, a strumień jest bardziej ukierunkowany.

Co do cen, to są na podobny poziomie 10-12 zł, ogólnie antyperspiranty bez aluminium są droższe od zwykłych i z tym póki co trzeba się pogodzić. Jednakże, jeżeli mój antyperspirant nie był wadliwy, to zdecydowanie z tych dwóch polecam Nivea.